آموزش تمرین فیتنس مردان و بانوان در خانه

آموزش فیتینس و بدنسازی همراه با برنامه ورزشی و برنامه های غذایی

آموزش تمرین فیتنس مردان و بانوان در خانه
اموزش فیتنس در منزل امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است و برای تناسب اندام و خوش فرمی بدن خود حرکات فیتنس آسان و سخت را انجام می دهند اما افرادی هستند که فکر می کنند نمی توان در منزل به تناسب اندام رسید.در این مقاله به بررسی کامل روش های دستیابی به فیتنس در خانه می پردازیم.

تناسب اندام یا همان فیتنس برای افراد معانی مختلفی دارد اما در نهایت افراد برای سلامتی اقدام به اجرای حرکات فیتنس می نمایند.تناسب اندام به این معنی است که از نظر جسمی خوب باشید یا برای یک کار یا هدف خاص بدنی مناسب داشته باشید و به نوعی مثالی از تناسب اندام وضعیت سلامتی جسمی شماست. نمونه ای از تناسب اندام شخصی است که توانایی حل مسئله را داشته باشد.سریعترین راه برای شروع یک برنامه تمرینی آموزش فیتنس در خانه فیلم های تمرین با راهنمایی مربیان است.همچنین فیلم های زنده یا ضبط شده به طور معمول 25-45 دقیقه هستند و غالباً به تجهیزات تناسب اندام بسیار کم و یا با وزن بدن نیاز دارند گزینه مناسبی هستند.

برای تمرین فیتنس در خانه چه نکاتی مهم است؟

تعداد روزهای تمرین برای دستیابی به فیتنس بسیار مهم است.اگر می خواهید به بدنی متناسب دست پیدا کنید باید حداقل هفته سه تا چهار روز و به مدت 30 الی 40 دقیقه تمرین داشته باشید.نکته دیگر سختی یا آسانی تمرین بسیار حائز اهمیت است چون افراد با توانایی های مختلف شروع به ورزش می کنند و ورزشکاران مبتدی باید با حرکات آسان تر که در هنگام اجرا آسیب نبینند و نیز پیشرفت کنید.ابزار و تجهیزات مناسب نیز باید برای ورزش انتخاب کنید.معمولا اجرای حرکات با دستگاه های بدنسازی خانگی نیاز به آموزش و آشنایی قبلی دارند و اسیب کمتری نیز دارند.

آموزش فیتنس در خانه را چگونه شروع کنیم؟

استفاده از فیلم و اپلیکیشن یکی از بهترین روش های تمرین در منزل برای فیتنس در خانه است.امروزه اپلیکیشن ها و فیلم های ورزشی در منزل به سرعت در حال گسترش هستند و هر فردی با هر مقدار توانایی بدنی می توانند آنها را انجام دهند.نکته مثبت برای اجرای جرکات فیتنس در منزل مشاهده اجرای درست حرکت در فیلم یا اپلیکیشن است که می تواند به کاهش فشار به مفاصل و در نهایت آسیب دیدگی کمتر کمک نماید.

 

حرکات فیتنس در خانه را چگونه اجرا کنیم؟

غلط و درست زدن حرکات را بسیار مورد توجه قرار دهید.اجرای اشتباه حرکت می تواند منجر به آسیب های مزمنی شود که می تواند ادامه ورزش شما را تحت الشعاع قرار دهد.

ورزش فیتنس در خانه آیا رشته خاصی باید باشد؟

انتخاب رشته ورزشی مناسب برای فیتنس در خانه کاملا به علایق ورزشکار بستگی دارد.چون در خانه تمرین می کنید خودتان را محدود به یک برنامه و رشته ورزشی نکنید و اصل تنوع را رعایت کنید.رشته های ورزشی مناسب برای تمرین در خانه از اجرای حرکات با دمبل و هالتر گرفته تا تمرینات بادی ویت وزن بدن می تواند باشد.البته امروزه تمرینات کراس فیت دارای مخاطبان زیادی است.


فاکتورهای مهم در اجرای یک برنامه تمرینی عالی میزان آمادگی جسمانی،ابزارهای موجود است.اگر سابقه ورزشی دارید با تمرینات سخت تر شروع کنید و دسترسی به وزنه های سنگین دارید آنها را امتحان کنید.می توانید از یک مربی ورزشی دارای دانش استفاده کنید.قبلا از شروع برنامه ورزشی ببینید چه ابزاری دارید و نحوه اجرای صحیح حرکات را قبل از شروع برنامه تمرینی یاد بگیرید.

برنامه ورزشی آموزش فیتنس برای بانوان در خانه

فیتنس در خانه برای بانوان معمولا با حرکات ایروبیک به دلیل ریتمیک بودن آن بسیار مورد توجه است و حرکات فیتنس از پیلاتس و یوگا می تواند تناسب اندام ورزشکاران را تسریع کند.یک برنامه ورزشی فیتنس برای خانم ها الزاما نباید بدون وزنه باشد و می توان از دمبل های سبک بهره برد.

آموزش فیتنس مردان در خانه

مردان معمولا بیشتر به اجرای حرکات قدرتی فیتنس دارند.به همین منظور انها می توانند از وزنه های آزاد یا دستگاه های چندکاره استفاده نمایند.البته با گسترش رشته های فانکشنال مانند کراسفیت استقبال از این سیستم تمرینی نیز اقرایش پیدا کرده است.

دانلود فیلم فیتنس در خانه بصورت رایگان

برای دانلود فیلم های ورزشی فیتنس می توانید از وب سایت های یوتیوب یا اپارات استفاده کنید.امروزه اینستاگرامر های بسیاری نیز هستند که حرکات ورزشی فیتنس در منزل را در قالب ویدیوهای بلند مدت تر آموزش می دهند.

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.