معرفی ورزش بادی بالانس و تاثیر آن بر لاغری

معرفی ورزش بادی بالانس
1

در عصر امروز در بسیاری از شهر ها به ویژه کلان شهرها باشگاه های زیادی وجود دارند.کلاس های ورزشی مختلفی را  در رابطه با لاغری  برگزار می کنند.

امروزه با وجود این نوع کلاس های ورزشی شاهد این هستیم که کاهش وزن مثل قبل یک کار طاقت فرسا و کسالت آور نیست. در این مقاله قصد داریم شما را با ورزش بادی بالانس و فواید این ورزش و تاثیر آن بر لاغری آشنا شوید.

ورزش بادی بالانس چیست؟

این ورزش ورزش ترکیبی از ورزش های تای چی،تمرینات پیلاتس، یوگا است درواقع شامل ورزش هایی که با تمرکز فکر همراه است می شود.

حرکت بادی بالانس کششی
حرکت بادی بالانس کششی

همچنین این ورزش یک ورزش استقامتی و قدرتی است که بروی همه عضلات بدن از بزرگترین تا کوچکترین عضله تاثیر می گذارد.

این ورزش موجب قوی بودن، تسلط برخود، آرامش و تمرکز می شود و با تمرین کردن در این ورزش احساس قدرت بیشتر و بهتری دارد.این نوع کلاس ورزشی همراه با موسیقی بسیار لذت بخش است.

۵ اصل مهم در این ورزش باید به کار گرفته شود؟

  1.  ابتدای جلسه با استفاده از حرکات تای چی به گرم کردن و آرام کردن بدن پرداخته می شود.
  2. انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیر بودن بدن
  3. انجام تمرینات پیلاتس برای تقویت عضلات میان تنه
  4. در انتهای کلاس بیان کردن جملات مثبت و تصویر سازی ذهنی زیبا توسط مربی همراه با موسیقی بسیار آرامش بخش به دلیل از بین بردن تمام نگرانی ها و استرس ها
  5. در آخر کلاس را با خوشحالی و آرامش لذت بخشی ترک می کنید.

هدف از انجام این۵ مرحله در ورزش بادی بالانس ایجاد انعطاف پذیری بهتر و قدرت عضلاتی بیشتر می باشد تا باعث بهبود کارایی بدن افراد شود. این ورزش برپایه یوگا است و در این کلاس بیشتر حرکات، کششی و قدرتی انجام می گیرد. مدت زمان این کلاس بین ۳۰ تا ۵۵ دقیقه است. حتی این کلاس با مدیتیشن همراه است که باعث آرام کردن بدن و بهبود حال روانی می شود.

 

ورزش بادی بالانس برای چه گروه سنی مناسب است؟

شرکت در کلاس های این ورزش برای تمام افراد اعم از بانوان، آقایان، نوجوانان، جوانان است و هر فردی با داشتن هر سطح از آمادگی بدنی مناسب می تواند به راحتی این ورزش ها را انجام دهد. پس اگر قصد لاغری یا کاهش وزن را دارید و علاقه به شرکت در کلاس های ورزشی پرفشار را ندارید می توانید از این ورزش استفاده کنید که کلاس های کم فشاری هستند.

هشدار
درست است این ورزش به گونه ای طراحی شده که هر فردی با مقدار سطح های آمادگی مختلف می توانند دراین کلاس ها شرکت کنند. اما به زنان باردار توصیه می شود، برای حفظ و نگه داری سلامت خود و جنین قبل از رفتن به این کلاس ها با پزشک خود مشورت کنند.

برای شرکت در کلاس بادی بالانس چه وسایلی مورد نیاز است؟

• همراه داشتن لباس راحت
• کفش ورزشی مناسبی که باپوشیدن آن سر نخورید.
• یک بطری آب یا نوشیدنی برای تأمین آب ازدست رفته ی بدن
• یک حوله ی کوچک برای خشک کردن بدن خود

وسایل مورد نیا برای کلاس بادی بالانس
وسایل مورد نیاز برای کلاس بادی بالانس

 

بیشتر بخوانید :

چگونه ورزش کردن را شروع کنیم؟

 

فواید ورزش بادی بالانس

• افزایش قدرت عضلات
• کمک به تحرک مفاصل
• افزایش انعطاف پذیری ماهیچه ها
• کاهش استرس و افزایش سلامت ذهن
• ذهن آرام و آرامش بدن
• کنترل خشم
• تعادل از درون به بیرون
• فرم دهی به بدن
• به عنوان عامل تقویت فرد
• تقویت سیستم تعادل بدن

 

 نرخ سوخت و ساز و کالری مصرفی

نرخ سوخت و ساز به معنی توانایی بدن در سوزاندن کالری و مصرف کردن انرژی است.با شرکت منظم در کلاس ورزشی بادی بالانس نرخ سوخت و ساز شما زیاد می شود.سلامت فیزیکی، وزن، رژیم غذایی شما بر کالری که مصرف کرده اید در زمان استراحت و انجام تمرینات تاثیر می گذارد.

در این کلاس وررزشی با توجه به وزن، سن و سطح آمادگی شما میزان کالری مصرفی تعیین می شود.در هرکلاس این ورزش زنان ۲۵۶کالری و برای مردان ۳۰۴کالری به طور میانگین انرژی مصرف می کنند.

نرخ سوخت و ساز با کالری مصرفی
نرخ سوخت و ساز با کالری مصرفی

 

تاثیر بادی بالانس بر لاغری

برای داشتن بدنی خوش فرم می توانید در این کلاس ورزشی شرکت کنید. با انجام حرکات بادی بالانس بعد از گذشت زمان نتایج محسوسی را در لاغری خود مشاهده می کنید .ایجاد تغییر در سبک زندگی افراد تمرکز اصلی مربیان در این ورزش است.

اغلب افراد برای هدف کاهش وزن در کلاس بادی بالانس شرکت می کنند . شاید با شرکت در این کلاس کاهش وزن داشته باشید اما هدف اصلی تمرینات این ورزش افزایش انعطاف پذیری، کاهش استرس، آرامش ذهن و بدن، افزایش قدرت عضلات است.

در یک کلاس ۵۵ دقیقه ای فرد حدودا ۳۹۰ کالری می سوزاند.پس اگر فرد ۷۰ کیلوگرم باشد و با همین زمان ۵۵ دقیقه ای با سرعت متوسط پیاده روی کند، تقریبا ۳۳۰کالری انرژی می سوزاند.

سایر برنامه های تمرینی که شامل حرکات شدید تری هستند، بیشتر از این ورزش ترکیبی به کاهش وزن کمک می کند. همچنین تنها با شرکت ۳ جلسه کلاس در هفته حدود ۱۵۰ گرم کاهش وزن دارید.

نتیجه گیری

شرکت در این کلاس ورزشی به منزله افزایش سلامت جسم وروان، کاهش استرس از طریق مدیتیشن و تمرینات فیزیکی است .این ورزش چون ترکیبی از یوگا و ورزش هایی که بر ذهن تمرکز دارند است.

گزینه مناسبی برای آرامش ذهن برای رهایی از مشغله ها است.به برای کاهش وزن خود ورزش های دیگری را دنبال کنید که سریع تر به نتیجه برسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. سمیرا می گوید

    من تونستم با ورزش بادی بالانس تاثیر فوقالعاده ای ببینم . توی سه ماه ۱۲ کیلو کاهش وزن داشتم .
    به نظر من یکی از راه های خوب برای لاغری محصوب میشه ..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.