با چه تمرینی ساق پا را لاغر کنیم؟

0

ممکن است شما از ساق پایتان ناراضی باشید و دنبال روش های لاغری ساق پا باشید. تمرین اسکات یکی از راه های تغییر ساق پا است اما این تمرین مستقیما باعث لاغری ساق پا نخواهد شد. یعنی در واقع هیچ تمرینی وجود ندارد که تنها ناحیه‌ خاصی را بصورت موضعی لاغر کند. در این مطلب در رابطه با راه های لاغری ساق پا و تناسب پاها صحبت خواهیم کرد.

 

تغییر تناسب با ورزش مناسب‌

همان طور که می دانید داشتن تغذیه مناسب و ورزش مرتب مهم ترین راه های تناسب اندام می باشند. یکی از بهترین و تاثیرگذارترین ورزش ها برای عضله سازی پایین تنه اسکات است.

با انجام این تمرین در دو روز غیر متوالی در یک هفته، عضلات باسن و رانی قوی پیدا خواهید کرد. بدین ترتیب، با تشکیل توده‌ عضلانی در این مناطق، باعث خواهید شد تا ساق و پایین پاهایتان متناسب‌تر بنظر برسد. این تمرین، عضلات ساق را نیز به فعالیت وا می‌دارد، اما باعث رشد آن ها نشده و فقط به لاغری ساق پا کمک می کند.

از دیگر ورزش هایی که به تغییر سایز پا می انجامد می توان به دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی کردن نیز اشاره کرد. این تمرین ها باعث می شوند که چربی اضافه ساق پا شما سوخته و پاهایتان عضله ای و بدون چربی اضافه شوند.

 

لاغری ساق پا با ورزش کردن
لاغری ساق پا با ورزش کردن

 

اضافه وزن و لاغری ساق پا

اضافه وزن یکی از دلایل اصلی عدم تناسب اندام می باشد. افراد مختلف با توجه به ویژگی های ژنتیکی شان، در هنگام چاقی از نواحی مختلفی چربی اضافه می آورند.

اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن کمک خواهد کرد تا کل بدنتان از جمله ساق پایتان لاغر شود. انجام تمرینات کاردیو و تمرین با وزنه بصورت منظم، که اسکات را نیز شامل می‌شود، به کاهش چربی در نقطه ساق پا شما کمک می‌کنند.

 

اضافه وزن و لاغری ساق پا
اضافه وزن و لاغری ساق پا

تغذیه و تاثیر آن در لاغری ساق پا

تغذیه نادرست به عنوان یکی از مهم ترین دلایل عدم تناسب اندام بوده و تغذیه صحیح نیز می تواند باعث تناسب اندام و تغییر سایز متناسب شما گردد.  شما بایستی همیشه حواستان به برنامه‌ی غذایی‌ تان باشد، بطوریکه کمتر از آن مقداری که انرژی می‌سوزانید، کالری مصرف کنید. در این صورت وزنتان کاهش یافته و سایز ساق پایتان نیز کوچکتر خواهد شد.

 

تغذیه و لاغری ساق پا
تغذیه و لاغری ساق پا

داشتن زمینه ارثی در ساق پای درشت

ژنتیک یکی از مهم ترین موارد در تعیین خط رشدی اندام های هر فرد می باشد. در صورتیکه احساس می کنید ساق پایتان نامتناسب است و از آن ناراضی هستید بهتر است به اعضای خانواده ‌تان نیز توجه کنید.

اگر ساق پای آن‌ها هم مانند شما حجیم ‌تر از حالت معمول است، ممکن است اندازه‌ ساق پاهایتان ژنتیکی باشد، بدین ترتیب برای رسیدن به پاهای مورد علاقه‌ تان با راه سخت تری روبرو هستید و باید تغذیه و ورزش خود را سخت تر انجام دهید.
همچنین در این موارد می توانید با مشورت گرفتن از مربی باتجربه یا پزشک از گن های لاغری موضعی یا سایر روش های موجود جهت لاغری ساق پا استفاده کنید. 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.