۷ خوراکی که به چربی سوزی کمک می کند.

هفت خوراکی چربی سوز
0

چربی های اضافه ضررهای جبرن ناپذیری برای بدن به همراه دارند. این چربی ها در اثر تحرک کم و رژیم غذایی ناسالم به وجود می آیند . که موجب اضافه وزن و تجمع چربی در قسمت های مختلف بدن می گردند. در چنین شرایطی همه به دنبال تست راه های مختلف هستند تا بتوانند قدری از چربی های بدنشان را کم کنند. و چربی سوزی را افزایش دهند .
ساده ترین و مؤثرترین شیوه چربی سوزی ، تغییر در سیستم سوخت و ساز بدن است که به وسیله اضافه کردن چند خوراکی ساده  و چربی سوز به سبد غذایی محقق می شود. در این مطلب به بررسی هفت خوراکی که قدرت چربی سوزی زیادی دارند می پردازیم.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که وجود چربی های اضافی آزارتان می دهد مطالب ما را دنبال کنید تا با هفت خوراکی چربی سوز قوی آشنا شوید.

چربی سوزی با رژیم غذایی مناسب
چربی سوزی با رژیم غذایی مناسب

بادام

موجب ایجاد احساس سیری و کاهش وزن می شود . بادام کالری بسیار پایینی دارد و همین مساله می تواند در کاهش وزن شما تاثیرگذار باشد. از طرفی دیگر چربی تکثیر نشده موجود در بادام، علاوه بر اینکه میزان انسولین خون را تنظیم می کند، می تواند موجب افزایش احساس سیری شده و بدین وسیله حجم غذای مصرفی را در طول روز کاهش می دهد.

بادام  و تاثیر آن در چربی سوزی
بادام  و تاثیر آن در چربی سوزی

 

آواکادو

به میزان سوخت و ساز بدن کمک می کند. گرچه این میوه سبز خامه ای سرشار از چربی است. اما بیشتر کالری های موجود در آواکادو از دسته چربی های تکثیر نشده هستند. که به میزان سوخت و ساز بدن و چربی سوزی کمک قابل توجهی می کنند.

وجود فیبر، ویتامین و موادمعدنی قابل توجه در این میوه می تواند تاثیرات بسیار موثری بر سلامتی شما در حین پروسه کاهش وزن داشته باشد.

 

بروکلی

بروکلی حاوی دو ماده مغذی حیاتی یعنی کلسیم و ویتامین C است. این دو ماده به شدت میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند و سلامت غده تیروئید را نیز تضمین می کنند. با خوردن این ماده غذایی علاوه بر اینکه می توانید به تناسب اندام و سوخت چربی غیرمفید بدنتان کمک کنید، می توانید استخوان های سالمی نیز داشته باشید.

سالاد بروکلی تاثیر زیادی بر سوخت و ساز بدن دارد
سالاد بروکلی تاثیر زیادی بر سوخت و ساز بدن دارد

زنجبیل

سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. یکی از ترکیبات اصلی زنجبیل کپسایسین است. این ماده نه تنها اشتها را کاهش می دهد بلکه به هضم غذا هم کمک می کند و سوخت و ساز بدن را نیز افزایش می دهد. کافی است برشی از این گیاه دارویی آرام بخش را به چای و کیک اضافه کنید و از خواص بی نظیر آن بهره مند شوید.

زنجبیل ؛ سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد
زنجبیل ؛ سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد

 

بیشتر بخوانید :

خواص زنجبیل برای لاغری

 

سطح قند خون را کنترل میکند

در افراد مبتلا به دیابت، فیبر (به ویژه فیبر های محلول) می توانند سبب کاهش جذب قند شده و به بهبود قند خون کمک کند. یک رژیم سالم رژیمی است که شامل فیبر نامحلول نیز به منظور کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ باشد.

 

روغن زیتون

خوردن روغن برای کاهش وزن شاید قدری دور از ذهن به نظر برسد. اما چربی های تکثیر نشده ای همچون روغن زیتون می توانند در سوزاندن کالری های بدن نقش مفیدی داشته باشند.

این خاصیت در روغن های غیرمفیدی از جمله روغن نباتی یا کره و خامه گیاهی وجود ندارد. بنابراین بهتر است مصرف روغن هایی با ارزش غذایی پایین را کاهش دهید و به جای آن از روغن هایی از جمله روغن زیتون که ارزش غذایی هم دارند استفاده کنید.

 

فلفل تند

سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. فلفل های تند از جمله فلفل قرمز و فلفل هندی، علاوه بر اینکه غذای شما را تندتر می کنند سوخت و ساز بدن شما را نیز افزایش می دهند.
تحقیقات نشان می دهد که اضافه کردن فلفل به غذا باعث می شود تا سه ساعت پس از اتمام آن وعده، سوخت و ساز بدن افزایش ۲۵ درصدی داشته باشد.

فلفل
فلفل

سیر

با مطالعه در رابطه با خواص بی شمار سیر خواهید فهمید که خوردن روزانه سیر قطعا تا حد زیادی موجب سلامتی شما خواهد شد. این ماده مفید نه تنها سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. بلکه میزان لپید موجود در خون را نیز کنترل می کند. اضافه کردن سیر به وعده های غذایی در حین پخت غذا بسیار مفید خواهد بود.

سیر و چربی سوزی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.